URSA AIR

Zero P8858

Könnyű súlyú, de nagy testsűrűségű, merev üveggyapot panelek, melyek mindkét oldalán funkcionális kasírréteg található: külső felületük szálerősített alumínium krafttal, belső felületük pedig egy speciális fekete „Zero” szövetréteggel kasírozott.
Hangelnyelési képesség aw=0,80.

Szervetlen ásványi eredetüknek köszönhetően az URSA AIR InCare panelek nem nyújtanak táptalajt a gombák és baktériumok elszaporodásához. A termék belső felületének speciális InCare antimikrobiális kezelése pedig aktív hozzáadott értékkel akadályozza meg a baktérium kolóniák növekedési szándékát a szerves részecskék lerakódásának gátlásával.

ursa-zerop8858-1742928410.jpg

Alkalmazási terület

A nagy testsűrűségű URSA AIR szigetelőanyag termékek merev üveggyapot panelek. A két oldalukon található speciális kasírréteg adta műszaki tulajdonságok révén a megépített légcsatornák lehetővé teszik a levegő nagysebességű áramlását minimalizált nyomásvesztés és magas fokú hangelnyelés mellett.

A termék bevonatát képező speciális Zero szövet komoly szerepet játszik a belső léghangok csökkentésében.

Az URSA AIR Zero légcsatornák akusztikai teljesítménye, hangelnyelő képessége kiváló: 7 dB/fm.

Az URSA AIR szigetelt csatornák választásával kiküszöbölhető a fém légcsatornákra jellemző zümmögő, rezgő hang, amelyek csökkentésére a fémszerkezetekbe általában drága hangelnyelő kulisszák beépítésére van szükség. Az URSA AIR légcsatorna nem viszi át a testhangokat, rezgéseket sem (mint például a ventilátor keltette zajok).

Az URSA AIR panelekből kialakított légcsatornák nyomási ellenállása max. 2000 Pa lehet, és az elemek beépítésével C-szintű légzárás érhető el. Nagysebességű légáramlás esetén (18,6 m/s) a részecske kiporzás mértéke az egészségügyi határérték századrésze.

 

Beépítésével nyert előnyök:

  • Az URSA AIR légcsatornák egyik legnagyobb előnye a hagyományos fém légcsatornákkal szemben, hogy felhasználásukkal egy ütemben készül a légcsatorna gerinchálózata, és annak elengedhetetlen szigetelése.
  • Az URSA AIR termékek választásával jelentős tárolási és szállítási költség is megtakarítható, hiszen a panelek lapra szerelten szállíthatók, ezért mind szállítási, mind tárolási térfogat igényük kicsi.
  • A kész légcsatorna elemek bár könnyűek, mégis masszívak, tartósak, önhordó tulajdonsággal rendelkeznek.
  • A panelek a helyszínen könnyen szerelhetők, és alkalmasak igény szerinti univerzális formák kialakítására: építhető belőlük az egyenes csatornaidomokon kívül bármilyen ív, könyök, elágazás, csatlakozás, szűkítés, bővítés, tisztítónyílások is.
  • A gyakorlattal rendelkező kivitelezők számára a spontán módon jelentkező problémák kezelésére is azonnali választ ad; könnyen orvosolhatók az előre nem látott helyszíni módosítási igények, akár a terven előzetesen nem szereplő plusz épületszerkezetek miatt szükséges elkerülő elemek kialakítását is gyorsan meg lehet valósítani.
  • Az URSA AIR panelek nemcsak új építés esetén használhatók, hanem olyan típusú felújításoknál is, ahol már korábban kiépített fém légtechnikai rendszerhez kell csatlakozni. Ilyen esetben egy speciális elem közbeiktatásával lehet egymáshoz csatlakoztatni a két eltérő anyagú légcsatorna elemet.
  • A környezetbarát alapanyag és gyártástechnológia mellett további környezettudatos aspektus, hogy URSA AIR légtechnikai csatornák építésekor az előszigetelt lapokból minimális hulladék keletkezik. 

  • Tisztítási technológiája hasonló a fém légcsatornákéhoz. Az URSA AIR termékek kasíranyaga egyébiránt nemcsak minimum szintre csökkenti a szennyeződések bejutását a légcsatornába, hanem lehetővé teszi és segíti a légcsatorna tisztításának folyamatát is.

 

Az URSA AIR termékcsoport feldolgozásának megkönnyítésére speciális kézi vágószerszámok állnak rendelkezésre; az ún. EASY TOOL pengék biztosítják a panelek sokkal precízebb és könnyebb vágását. Az URSA AIR kasíranyaga gondos tervezéssel úgy került kialakításra, hogy a lapok összeállításakor a peremek is szigetelve legyenek.

 

Műszaki adatok

Az URSA AIR InCare Zero szigetelőtáblák  külső oldalukon szálerősített alumínium kraft borítást kaptak, belső felületük egy speciális fekete "Zero" szövetréteggel kasírozott

A légcsatornák építéséhez gyártott URSA AIR ásvány/üveggyapot panelek mindegyike megfelel az EN 14303 szabványnak. 

Tulajdonságok:

  • A "Zero szövet" kiváló hangelnyelő képességgel is rendelkező bevonat: aW=0,80. A légcsatornák akusztikai teljesítménye, hangelnyelő képessége kiváló: 7 dB/fm.
  • antibakteriális védelmi szerep
  • kiváló hőszigetelő képesség
  • erős, öntartó üveggyapot panel
  • tűzbiztonság: B s1 d0 nehezen éghető tűzveszélyességi kategória (Európai Uniós szabványoknak megfelelően bevizsgálva)

 

Az új InCare technológia: 

A gyártás során olyan speciális rézion bevonatot juttatunk az URSA AIR terméket alkotó ásványgyapot anyag szerkezetének belsejébe, az elemi üvegszálak felületére, amely az egyenletes, teljes belső anyagszerkezeti eloszlás révén mindenhol meggátolja az organizmusok megtelepedését, illetve elpusztítja azokat.

Ez a többek között CE, EUCEB és AENOR által is tanúsított gyártástechnológia teljesen új szintre emeli az egészségvédelmet, és az URSA InCare technológiával létrehozott, professzionális előregyártott szigetelőlapjainak választása megnyugtató biztonságot nyújt járványos időszakok esetén is.

 

  

 

Felhasználás családi házaknál

 Energiahatékonyabb radiátorok

 Azon kívül, hogy professzionális légcsatornákat építünk belőlük, van még egy különleges funkció, amire az URSA AIR InCare szigetelőanyagok eredményesen felhasználhatók!

A 70-es években elég sok blokkház épült, amelyekre gyakran az volt jellemző, hogy az egyes szobákban külön, többnyire az ablakok alatt elhelyezett, fűtött melegvízrendszerre kötött radiátorok gondoskodtak az épületek fűtéséről. Ahhoz, hogy a radiátor ne lógjon ki a fal síkjából, általában elvékonyították az ablak alatti külső falat, ezzel “helyet csinálva” a fűtőtestnek. Ezzel azonban sajnálatosan a külső fal hőszigetelő képessége is csökkent, ráadásul pontosan ott, ahol a meleg a lakótér felé átadódik – ugyanis ott keletkezik a fal külső és belső síkján a legnagyobb hőkülönbség.

 Az ezeken a felületeken észlelhető nagy hőveszteség csillapítása érdekében érdemes megfontolni a radiátor mögé egy többcélú anyag beépítését, amely egyszerre hőszigetel, illetve reflexiós képessége révén a hősugárzást is a célterület felé, azaz a lakótér irányába tereli.

Egy 3 x 1.2 méteres URSA AIR tábla – radiátor mérettől függően - általában 3-4 takarópanel kivágásához elegendő. Mivel a táblák vastagsága 25 mm, ezért ez a megoldás akkor alkalmazható, amennyiben a radiátor mögött van annyi hely, ahová a 2,5 cm vastag URSA AIR panel elfér.

A kivitelezés rendkívül egyszerű „csináld magad”: a helyszínen méretre igazítva, a széleket egy a termékhez tartozó öntapadó alumínium szegéllyel lezárva és a fűtőtest mögé helyezve, ezzel a különleges szigetelőanyaggal elérhető az érintett terület hőveszteségének optimalizálása.

 

*Az URSA AIR InCare Zero panel beépítésekor a helyiség belseje felé fordítandó a tükörfóliás, szigetelős réteg, kifelé pedig a páraáteresztő borítós oldal.)

Letölthető dokumentumok